Sıkça Sorulan Sorular

  • Home
  • Sıkça Sorulan Sorular

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her işe bütünsel olarak yaklaşmanın önemini anlıyor ve basit ve kolay iletişimin gücüne inanıyoruz.
Gönderilerin ağırlığı hesaplanırken tartı üzerindeki ağırlığı ve hacimsel ağırlığı(desi) baz alınır. Hacimsel ağırlık hesaplamalarında gönderinizin en boy ve yükseklik değerlerinin birbiri ile çarpılmasının 5000 ile bölümü ile bulunmaktadır.

(Uzunluk * Genişlik * Yükseklik) / 5000 = Hacimsel Ağırlık

Paketin geçerli ağırlığını hacimsel ağırlığıyla karşılaştırın. İki ağırlıktan daha ağır olanı, faturalandırılabilir ağırlıktır ve fiyatı hesaplamak için bunun kullanılması gerekir.
Türkiye’den yurt dışına yapacağınız gönderilerde paketleriniz gümrük işlemlerine tabi tutulacaktır. Bu yüzden gönderilerinize ait bazı bilgilerin eksiksiz olarak beyan edilmesi gerekmektedir.

Bu bilgiler ekte bulunan Proforma Fatura ve Konşimento evraklarında açıkça beyan edilmelidir. Yurt dışı gönderilerinizde karşı ülkenin gümrüğü için bir proforma fatura hazırlanması gerekmektedir. Buna ek olarak gönderinizin teslimat bilgilerini içeren konşimentoyu da ayrıca hazırlanması gerekmektedir.
Evet.Gönderinin ağırlığı, hacimsel ağırlığı ve ebatları olmak üzere sınırlamalar uygulanmaktadır.

Paketler en fazla 70 kg olabilir.
Paketlerin uzunluk ve genişlik toplamları en fazla 419 cm olabilir.
Paketlerin uzunluğu en fazla 270 cm olabilir.
Ağırlık ve boyut sınırlarını aşan paketler, Limit Aşım ücretine tabidir.Lutfen bu konuda
gönderilerinizi kargoya vermeden evvel bizle iletişime geçin.​
Ekonomi servis gönderisi yaptığımızda ve paketiniz gümrükte işleme tabi olduğunda, gümrük işlemleri anlaşmalı acentemiz tarafından tamamlanmakta ve vergi vergisi adınıza ödenip, tarafınıza fatura edilmektedir. Bu işlem için herhangi bir ekstra ücret alınmamaktadır.
Ekonomi serviste haftanın 4 günü uçuş olup, Almanya da gümrük işlemleri yapıldıktan sonra ilgili ülkelere gönderi aktarımları yapılmaktadır. Gümrük çekim işlemleri bittikten sonra en uzak bölgeye teslimatlar normal koşullarda 4-5 günde yapılmaktadır.