Ekonomik Servis

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Her işe bütünsel olarak yaklaşmanın önemini anlıyor ve basit ve kolay iletişimin gücüne inanıyoruz.

Ekonomik Servis

ShipperCo olarak, Türkiye’den en uygun fiyatlarla B2C ve B2B alanındaki gönderilerinizi uzun süreli teslimat koşullarıyla sağlamaktayız. Farklı Pazar dinamiklerini her gün kontrol ederek, sizlere daha avantajlı fiyatlar sunabilmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

Nasıl Fiyat Alırım?

Lojistiğin her alanında fiyatlar farklıdır. Fiyatlar, ihtiyaçlar ve hizmete bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Uluslararası lojistik fiyatlarını belli başlı unsurlar etkilemektedir. Bu unsurlar;

  • • Hangi lojistik hizmeti alacağınız,
  • • Lojistiğin hangi ulaşım kanalının kullanılacağı,
  • • Lojistiğin ekonomi yapılıp yapılmayacağı,
  • • Lojistiğin hangi ülkeye yapılacağı gibi maddeler önem arz etmektedir.

Gönderi Hesapla butonuna basarak ihtiyacınıza yönelik fiyat teklifini alabilirsiniz.

services-banner

Neden Biz ?

Ekonomik kargo hizmetimizle kullanıcılarımıza minimum maliyetle taşımacılık seçeneği sağlayabilmeyi hedefliyoruz. Bu tercihi seçen kullanıcılarımız teslimat süresini uzatarak fiyat avantajı sağlamış oluyorlar. Ekonomi servis kargo gönderileri de takip numarası ile takip edilebiliyor.

Her ülkeye ekonomi servis hizmeti bulunmamaktadır. Ekonomi servis gönderisi yapmadan önce ülke seçenekleri ve fiyatlandırmayla ilgili bilgiyi müşteri hizmetlerimizden alabilirsiniz.

Şeffaf Fiyatlandırma

Fiyatların şeffaf olmasına ve herkese aynı fiyat politikasının uygulanmasına dikkat ediyoruz.

Gerçek Zamanlı İzleme

Lojistik sorunlar olması durumunda düzeltici önlem almak için gerekli görünürlüğünü sağlıyoruz.

Gümrük Hizmeti

Anlaşmalı acentalarımızla varış ülkelerinde sizin adınıza gümrük işlemlerini yapabilmekteyiz.

Ekonomik & Hatasız Teslimat

Teslimatın, ekonomik ve hatasız bir operasyon geçirmesi adına koordineli bir şekilde çalışmaktayız.

Sıkça Sorulan Sorular

Gönderilerin ağırlığı hesaplanırken tartı üzerindeki ağırlığı ve hacimsel ağırlığı(desi) baz alınır. Hacimsel ağırlık hesaplamalarında gönderinizin en boy ve yükseklik değerlerinin birbiri ile çarpılmasının 5000 ile bölümü ile bulunmaktadır.

(Uzunluk * Genişlik * Yükseklik) / 5000 = Hacimsel Ağırlık

Paketin geçerli ağırlığını hacimsel ağırlığıyla karşılaştırın. İki ağırlıktan daha ağır olanı, faturalandırılabilir ağırlıktır ve fiyatı hesaplamak için bunun kullanılması gerekir.
Türkiye’den yurt dışına yapacağınız gönderilerde paketleriniz gümrük işlemlerine tabi tutulacaktır. Bu yüzden gönderilerinize ait bazı bilgilerin eksiksiz olarak beyan edilmesi gerekmektedir.

Bu bilgiler ekte bulunan İngilizce Fatura ve Konşimento evraklarında açıkça beyan edilmelidir. Yurt dışı gönderilerinizde karşı ülkenin gümrüğü için bir İngilizce fatura hazırlanması gerekmektedir. Buna ek olarak gönderinizin teslimat bilgilerini içeren konşimentoyu da ayrıca hazırlanması gerekmektedir.
Bu tür işlemlerin tamamı sizler adına bizim tarafımızdan yapılmaktadır
Evet. Gönderinin ağırlığı, hacimsel ağırlığı ve ebatları olmak üzere sınırlamalar uygulanmaktadır.

Göndereceğiniz bir paketin ağırlığı en fazla 70 kg olabilir.

Paketlerin uzunluğu en fazla 270 cm olabilir.

Ağırlık ve boyut sınırlarını aşan paketler, Limit Aşım ücretine tabidir.

Paket detaylarına göre bu tür bir gönderi yapacağınızda Müşteri Hizmetlerimizle görüşmenizi tavsiye ederiz. Kargo partnerlerimizin teslimat yaptığı alan dışı bölgeler olabilmektedir. Bu bölgeler için ekstra teslimat ücreti oluşmaktadır. Bu konuda gönderilerinizi kargoya vermeden önce bizle iletişime geçilmesini tavsiye ederiz.
Ekonomi servis gönderisi yaptığımızda ve paketiniz gümrükte işleme tabi olduğunda, gümrük işlemleri anlaşmalı acentemiz tarafından tamamlanmakta ve vergi vergisi adınıza ödenip, tarafınıza fatura edilmektedir. Bu işlem için herhangi bir ekstra ücret alınmamaktadır.
Ekonomi serviste haftanın 4 günü uçuş olup, Almanya da gümrük işlemleri yapıldıktan sonra ilgili ülkelere gönderi aktarımları yapılmaktadır. Gümrük çekim işlemleri bittikten sonra en uzak bölgeye teslimatlar normal koşullarda 4-5 günde yapılmaktadır.